FAQ

Wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych klientów i licznych pytań biurowo-technicznych przygotowaliśmy specjalny dział na stronie internetowej, który będzie rozbudowywany w miarę przybywania pytań czy wątpliwości. W tym momencie chcę nadmienić, iż twoja opinia oraz zdanie jest dla mnie bardzo ważne dlatego, jeśli tylko chcesz się nią podzielić proszę skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się pod linkiem kontakt, lub wyślij proszę maila bezpośrednio na adres drukarnia  {at} nakon {kropka} pl. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym miejscu, pomogą rozwiać choć cień wątpliwości o naszej działalności oraz Twoich potrzebach. Zapraszamy do działu FAQ – Frequently Asked Questions (Często zadawanych Pytań).

Jak mogę złożyć zapytanie o wycenę

Zapytanie o wycenę najlepiej wysłać mailem na nasz adres (zakładka kontakt) lub poprzez formularz kontaktowy, bądź telefonicznie.

Jak mam przygotować pliki mojego projektu do druku

Specyfikacja przygotowania plików znajduje się tu. Akceptujemy pliki przygotowane w następujących programach Corel Draw, Adobe InDesign, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop. Najlepszym formatem jest PDF odpowiednio wyeksportowany do celów offsetowych. Prosimy zwrócić uwagę na spady (minimalne spady jakie akceptujemy to 3mm na stronę) oraz zamianę czcionek na krzywe. Do każdego projektu należy dołączyć czcionki w jakich korzystano podczas tworzenia projektu.

Co zrobić, gdy nie mam odpowiednio przygotowanego projektu

Należy wysłać projekt do nas z informacją, iż musi on być przygotowany do druku przez nasz dział dtp. Usługa ta jest objęta opłatą. Dodatkowo należy dołączyć obraz jpg finalnego projektu lub pdf z informacjami o zastosowanej kolorystyce – obowiązkowo jeśli występuje pełna czerń.

Jaki jest czas realizacji mojego zamówienia

Standardowy czas realizacji zlecenia to 7 dni roboczych. Jednakże przeciętny czas w jakim realizujemy wydruk prac to 3 dni robocze (zależy od nakładu oraz innych czynników). W przypadku dodatkowych prac, w szczególności prac graficznych ten czas może się nieznacznie wydłużyć.

W jakim programie (wersji) mam zapisać pliki

Programy, na których pracujemy: Corel Draw X6, Adobe InDesign CC, Adobe Illustrator CC, Adobe Photoshop CC.

Kolory, jak to ugryźć gdy chcę mieć 100% czerń

Posiadmy odpowiednie doświadczenie i wiedzę aby “ugryźć” najbardziej skomplikowany problem. Jesteśmy otwarci oraz służymy radą i pomocą. Zapraszamy do kontaktu.

Mam pomysł na projekt, który jest złożony i wymaga dużo więcej niż tylko druk

Szanowni Państwo, jesteśmy otwarci na wszelkie prace niestandardowe wykraczające poza ramy naszej codziennej działalności. Mamy świetny i ambitny zespół do realizacji niemalże każdego zadania.

Specyfikacja techniczna

Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia dokładnej specyfikacji przygotowania plików dla prepress.

FTP

Wszelkie pliki, czy materiały możesz wysłać poprzez protokół FTP – file transfer protocol. W celu uzyskania dostępu prosimy wysłać krótkiego maila, a prześlemy niezbędne dane do transferu plików. W tym celu możesz użyć naszej strony internetowej lub swojego programu FTP. Jeśli nie masz takiego, możesz skorzystać z darmowego ogólnie dostępnego oprogramowania nie wymagającego wykupu licencji. Polecamy xxx
Chcemy tu zaznaczyć, iż serwer FTP należący do Drukarni NAKON nie może być wykorzystywany w niedozwolony sposób, między innymi jako magazyn lub dysk do przechowywania plików. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania wszelkich danych znajdujących się na serwerze FTP bez żadnych ostrzeżeń…